Dinopark a ZOO Vyškov

19. ledna 2012 v 14:28 | MarijaKes |  Kraj Jihomoravský
aneb Až se jaro zeptá: "kam pojedem?"

My většinou cestujeme vlakem nebo autobusem. Tentokrát jedeme z Valašska na Hanou a to konkrétně do Vyškova, kde se nachází jeden z několika expozičních parků naší republiky.


Chceme se na pár hodin přenést v čase o 5 tisíc let a potulovat se mezi dinosaury. Do DinoParku ve Vyškově se dostaneme dinoexpresem nebo dinobusem z vyškovské ZOO, kde rovněž získáme vstupenky. Z vlakového nádraží do ZOO projdeme ulicemi Nádražní.Hřbitovní a Cukrovarská (300 m). od autobusového ulicemi Brněnská, Hřbitovní a Cukrovarská (300 m) I když nás více láká DinoPark, ZOO je rovněž zajímavá. Nenajdeme zde tygry a jiná exotická zvířata, ale skot, kozy, koně, drobné domácí zvířectvo, volně budeme potkávat pávy, u jezírka se předvádí krásky labutě a další ptactvo, z altánku a dalšího jezírka pozorujeme želvy a obdivujeme lekníny. Velkým lákadlem je tzv. Babiččin dvoreček. Vstoupíme brankou na dvorek usedlosti a volně se pohybujeme mezi zvířátky. My jsme navštívili ZOO v červenci a všude tedy je plno mládať, děti si mohou pohladit černé kozičky a dokonce pochovat v náručí zvířátka, která mnohdy znaji už jen z obrázků.
Naším hlavním zájmem je ale DinoPark.Tak tedy hurá na nástupiště. Vláček nás veze městem směr Hoštice-Heroltice. O to se ale nikdo nemusí starat, protože autem se tam stejně nedostane. No to přeháním, dostane, ale není zde parkoviště, ani pokladna se vstupenkami, tedy stejně musí každý jet vláčkem ze ZOO. My tedy projedeme bránou podobnou jako v Yurském parku, vláček nás vyklopí přímo do lesíku s "živými" dinosaury. Já vím, přeháním, ale jen malinko.:)) Všichni v životní velikosti a někteří se hýbají, žerou a řvou. :) Parkem se tedy nesou zvuky pradávného života.


Nenecháme si ujít 3D kino. Přenesení v čase je ještě reálnější a stáváme se svědky zápasů mezi obry, ptáci nalétávají i nad našimi hlavami a dovídáme se proč a jak museli dinosauři vyhynout.

Než odjedeme vláčkem zpět do ZOO, necháme děti zahrát si na paleontology. Zastřešené paleontologické hřiště se dětem moc líbí, hned vědí, co mají s nářadím pro vykopávky dělat a odhalují kostru dávného tvora. My si zatím vedle hřiště posedíme s kávičkou, pivkem či jiným občerstvením. Děti přeci jen mají více energie a nám odpočinek přijde vhod.

Když už jsem zmínila tu kávičku, občerstvovat se můžeme v obou zahradách na několika místech , nebo najdeme útulnou restauraci ve městě. My jsme ubytování nepotřebovali, ještě týž den jsme odjeli vlakem na Valašsko, ale mnozí by jistě o nějaký ten nocleh zájem měli a mohou to tedy zkusit třeba zde. S ubytováním a dalšími informacemi se můžeme obrátit na informační centrum města.


Doporučení.

Vlastně se nám líbilo všechno, kvůli čemu jsme přijeli, jen možná někomu může vadit, že nelze navštívit Dinopark samostatně, že v okolí není parkoviště a pokladna se vstupenkami a vlastně to ježdění vláčkem je povinné. Proto nám trochu zkazilo náladu čekání ve frontách. Do Zoo jsme přijeli včas, právě otvírali, ale měli jsme raději hned odjet do Dinoparku a ZOO si nechat až po návratu, protože během dopoledne už na vláček byla tlačenice. V době letních prázdnin se tvoří brzy i velmi dlouhá fronta na vstupenky.


Ostatní informace

Otevírací doba se mění s ročním obdobím, jen ZOO je přístupná celoročně.
Dinopark je přístupný denně jen od dubna do září. V říjnu jen o víkendech a prázdninách.
Ceny vstupenek se také mohou měnit, proto raději sledujte stránky dinoparku.

Přeji Vám skvělé zážitky. Plánujte léto v zimě a zimu v létě, žijte nyní. :-))


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | 5. června 2015 v 15:07 | Reagovat

Byl jsem se kouknout v Brně v zoo a mají a celkem super. Vyškov je stojí taky za návštěvu, ale já mám strašně rád ty zvířátka v brněnské Zoo http://www.zoobrno.cz/. co mají k vidění.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.