Pražská romance

16. dubna 2012 v 18:53 | Marijakes |  Praha
Jedno sobodní dopoledne v Praze. Do Prahy jsme jeli na předávání cen vítězům soutěže Dítě roku 2011 na výstaviště Letňany. Můj vnouček s rodiči jel autem a já s dalším synem vlakem. Samotný akt na veletrhu For kids měl vypuknout ve 13 hodin. Je chvíli po deváté, máme čas na plánovanou prohlídku Vyšehradu se Slavínem a jestli to stihnem tak již dříve navštívené Staroměstské náměstí a Karlův most. Stihnout bychom to mohli díky metru. Je nádherné počasí, zatím co u nás v Beskydech je zataženo a chvílemi prší. Kde všude jsme se toulali je z fotek patrné, krásných zážitků jsme měli více, ale jeden mě potěšil. Měla jsem možnost zkusit si, jak fotí profesionální fotograf. :-))
Na Slavíně, místě opředeném bájemi a pověstmi ,jsem potkala šlechtice.V krásném dobovém kostýmu kráčel zvolna uličkou hřbitova kolem loubí, pak se zastavil v jednom koutku a čekal. Myslela jsem, že je to průvodce turistické skupiny, která se blížila a fotografovala náhrobky a hrobky slavných osobností. Zdálo se mi, že by to mohl být hezký snímek, vyfotit si toho muže v takovém romantickém zákoutí. Ale bylo mi to trochu žinantní, tak jsem rychle cvakla spouští a pokračovala v prohlídce. Pak jsem si všimla, že za šlechticem přišla krásná dáma a není sama, je s ní fotograf a jeho asistent. Vrátila jsem se.Asistent zvedl paže dost vysoko a v rukou držel velikou kruhovou stěnu, od které se odráželo sluneční světlo měkce aniž by oslňovalo. Pár byl krásně nasvícen a profifotograf se dal do práce. I návštěvníci hřbitova, kteří zatím došli k nám fotografovali. Také mě to lákalo. Osmělila jsem se, ale abych nepřekážela fotografovi, drze jsem se schoulila s foťákem pod zvednuté paže asistenta a rychle pořídila pár snímků. Měla jsem z nich snad větší radost, než Lukášek, který vyhrál 4. místo v soutěži dítě doku 2011. No ale Lukášek byl nadšený, dostal spoustu cen.
Vyhodnocení a odměňování jsme stihli včas i s prohlídkou Staroměstského náměstí a okolí. Před odjezdem domů, ještě cvakáme pár snímků na Václaváku.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MARIE KONNY MARIE KONNY | 20. dubna 2012 v 18:38 | Reagovat

MARUŠKO, TO JE KRÁSA. DĚKUJI TI ZA NI. ♥♥♥ :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.