Čeladná a Kunčice pod Ondřejníkem

16. dubna 2012 v 13:50 | marijakes |  Kraj Moravskoslezský

aneb u planety Miura
Miura je vlastně designový hotel, který ještě nenajdete na mapách, Možná jen ve fotografiích. Zvláštní název má představovat planetu i s obyvateli, kteří ji hlídají. Jedna obrovitá postava budovu přidržuje, další hlídkuje na střeše a žena se opaluje u vody před budovou.
Nás zlákal právě tento hotel k výletu do Čeladné a Kunčic pod Ondřejníkem.
Jedeme vlakem a vystupujeme na nádraží ČD Čeladná. Hned pod budovou nádraží je restaurace U Pařezu. My kráčíme dál po asfaltce do města a míjíme pěknou bytovou výstavbu. To jsou jistě luxusní byty pro majetnější obyvatele. Stará Čeladná prakticky zmizela v nové zástavbě. I náměstí je zbudováno nově na území bývalé cihelny. Některé budovy cihelny byly zachovány, zrekonstruovány a přestavěny na nebytové i bytové jednotky a také domov pro seniory. Ale to odbočuji. Než jsme došli na náměstí, prošli jsme hřbitovem, pochopitelně u kostela a našli památník postavený obětem 1.partyzánské brigády Jana Žižky z Trocnova. Nasměrovali jsme se uličkami města k potoku a kus šli tudy. Domníváme se, že se zde buduje cyklostezka. Pak se opět stáčíme k asfaltové silnici, pokračujeme po ní až k hotelu Zámeček, odbočíme v pravo a hotel Miura je před námi. Hned nad hotelem začíná velmi rozsáhlé golfové hřiště, Golf Club a jezdecký klub.
Na pozemky golfového hřiště se nesmí, jen do areálu klubu mohou i negolfisté.
Jdeme dál kolem hotelu Golf a pak odbočujeme doprava, cesta míjí bývalé rekreační středisko Mír, protíná opět golfoné hřiště a stáčí se ke Kunčicím pod Ondřejníkem. Zde nás zaujala soukromá vila, rovněž v zajímavém designu a kousek dál narazíme na soukromý zámeček obehnaný zámeckou zdí s boží mukou, kovanou bránou a alejí k čelnímu portálu zámečku.

Veřejnosti přístupný je hřbitov kolem dřevěného kostelíku. Ten pochází ze Zakarpatské Rusi a byl přesvěcen na kostel sv. Prokopa a sv. Barbory. Kunčicemi, kde jsou i lázně už procházíme jen na nádraží, za chvíli nám jede vlak domů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MARIE KONNY MARIE KONNY | 20. dubna 2012 v 18:26 | Reagovat

MARUŠKO MOJE, TO JE KRÁSA! ♥♥♥ :-)

2 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 26. dubna 2012 v 11:05 | Reagovat

Děkuji, také tam krásně bylo, i když jaro ještě nepropuklo v celé své síle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.