Lešná u Valašského Meziříčí

13. května 2012 v 9:59 | MarijakeKes |  Kraj Zlínský


V roce 2011 byl opět pro veřejnost otevřen zámek lešná u Valašského Meziříčí. V zámku je stálá expozice ze života rodiny Kinských, ale jsou zde i výstavní prostory pro tématicky zaměřené krátkodobé expozice. Zámek je obklopen nevelkým, ale upraveným parkem, kde najdeme smíšené dřeviny. V květnu bohatě kvetou desítky let staré keře azalek a rododendronů, šeříky a jiné.


Park se stává i dějištěm kulrurního a společenského setkávání. V květnu se na mnohých místech a rovněž i zde potkáme s auto a motoveterány. Letos bylo takové setkání doprovázeno i ukázkami řemeslných prací jako košíkářství, mladá barmanka předvedla a nabízela koktejly nejen alkoholické, ale hlavně osvěžující, nechyběly ani stánky s občerstvením.Video ze setkání veteránů


Pokud by se místo veteránů objevilo na videu něco jiného, zkuste aktualizovat stránku. Někdy se stává, že se na blogu videa prohodí. To ovšem já neovlivním.


Zámecký park má ale své kouzlo nejen v letních měsících, kdy kvetou keře, ale rovněž na podzim hýří barvami listnatých stromů.


FOTOGRAFIE K ČLÁNKU - park v létě

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 © Kl[ér] © Kl[ér] | Web | 13. května 2012 v 10:04 | Reagovat

Super:)
P:S: Krásný design.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.