Noc muzeí

3. července 2012 v 8:59 | MarijaKes |  U nás ve Valmezu


I Valašské Meziříčí se zapojilo do této akce a návštěvníci mohli letos obdivovat nejen galerii Sýpka s výstavou obrazů malovaných na riflovině a výstavou valašského malíře Hapky, ale i kostel sv. trojice, gobelínku, akci hvězdárny a výstavy v zámku Kinských, ale i nově dílny sklářské školy a zákulisí divadla.
Gobelínku jsem navštívila loni, letos mě lákala sklářská škola, kde si mohli zájemci vyzkoušet sklářskou píšťalu a vyfouknout si z krásného ptáčka neforemnou šišatou kouli. Chi chi žádný učený z nebe nespadl a pro každého to byl jistě zážitek kromě šmejdění po dílnách.
Zákulisím divadla nás provedla průvodkyně v dobovém kostýmu a seznámila nás z celou historií zámku Žerotínů, jež sloužil kdysi i ženské věznici, ke které patřila i kaple, před několika lety zrekonstruovaná na výstavní galerii. Divadlo, dříje Jednotné kulturní zařízení jsem znala jako studentka ve velmi ubohém stavu. Dnes je to opravdu kulturní stánek s posuvným stupňovým hledištěm, které lze zasunout a snadno vznikne taneční parket pro společenské akce.
V galerií Sýpka se konala výstava malíře Hapky. Olejomalby v dobových starých rámech se mi moc líbily. Představovaly život valašského lidu.
V dalším patře pak zaujala velká plátna s dílů rifloviny převážně s portréty.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Director Director | Web | 3. července 2012 v 9:08 | Reagovat

Jo tak tam bych se mohla podívat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.