Skalní útvar Medůvka

17. srpna 2012 v 15:33 | MarijaKes |  Kraj ZlínskýVýchozím místem našeho pěšího výletu je obec Malá Lhota. Sem jsme vyjeli autobusem z Valašského Meziříčí a vydáváme se po modré značce kolem pohostinství Pod dubem směrem ke skalnímu útvaru Medůvka. Procházíme malou obcí k rozcestníku. Zde se odpojí červená značka. Ta směřuje dolů k přehradě Bystřička. Na rozcestí je zřízeno příjemné posezení pod břízami a borovicí. Kousek za rozcestím máme krásný výhled na přehradu, my však jdeme dál zvlněnou krajinou s výhledy a pěknými zákoutími a chalupami.


A jsme na Medůvce.

Po obhlídce a prolezení skal se vracíme zpět po modré do Malé Lhoty, protože chceme pokračovat přes Štěpánov do Valašského Meziříčí. Míjíme odpočivadlo na rozcestí a hostinec Pod Dubem.


Mohli bychom sejít kolem veselského lyžařského vleku, ale dali jsme se po značce prudkým klesáním k domovu. Už tam brzy budeme.


A poslední odpočinek u křížku na Podhájí.


Celá procházka je cca 12 km. Na Medůvku se lze dostat i ze železniční stanice Brňov a stále po modré značce mírně stoupat až k Medůvce, dále pokračovat po modré na malou lhotu a dále do Valašského Meziříčí nebo na přehradu Bystřičku.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.