Říjnové léto

16. října 2012 v 19:14 | MarijaKes |  Fotocancák 2013
Říjnovým létem nemyslím ani babí leto, ani léto jako takové, ale podzim se zvlášním chováním. Chi chi, nyní mi asi nikdo nerozumí, co tu blábolím. No já tomu také nerozumím. V září jsem napsala článeček Zářiové maliny. Musela jsem ho napsat, protože jsem byla šokovaná, jak nádherné plody stále, týden, co týden dozrávají. není jich mnoho, jen na pár letošních větvích, taková podzimní radost.

Ale vůbec jsem netušila, že si smlsnu na pár hrstích skvělých malin ještě i v říjnu. Tahle fotka je z 10.10.2012. Rána už jsou hodně chladná, přes den se teploty ještě vyšplhají jem tam ke dvacítce. A takové maliny čerstvě chlazené utržené z keříku, to je teda něco. Lepší než v létě. Tak jsem zjistila, že maliny v létě jsou nuda. :)
Měla jsem kdysi řádek stálerodících jahod. Už byly staré, skoro 6 let, ale stále rodily :-)) a tak mi je bylo líto vyhodit. To bylo něco jako s těmi malinami.
Když napadl v listopadu první sníh, neváhala jsem a jela na zahradu. Nemám ji u domu, musím za ní chvíli cestovat, ale

nevadilo mi, že je docela zima a ještě nejsem tak docela aklimatizovaná. Ale věděla jsem, že na zahradě ještě kvetou a červenají se jahody. Jela jsem je prostě fotit. Trochu jsem je vyhrabala ze sněhu a připadala si jak Maruška z pohádky O dvanácti měsících.


Ještě musím pokračovat dalším poznatkem. Je 18. ríjna a já jsem si na zahradě zobla jednu lesní jahůdku a jedna ještě kvete. Opravdu jsou to lesní jahůdky, nastěhovalo se mi jich pár na skalku. A tak jsem se osvěžila sotva jsem poryla záhon.a ještě jedna z toho dne

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 MARIE KONNY MARIE KONNY | 30. října 2012 v 9:38 | Reagovat

TO JE PARÁDA, MARUŠKO ♥♥♥ :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.