Komentovat lze pouze články roku 2020.

Předposlední cvaky tohoto roku

28. prosince 2012 v 8:47 | MarijaKes |  Fotocancák 2013

Článek měl představit pár posledních fotek letošního roku, ale brzy jsem si uvědomila, že zdaleka nejsou poslední, že takový fotomaniak, jako já, cvaká sále a do Nového roku, kdy snad pořídím první fotografii, je ještě daleko. :)


Nyní představím pár zátiší. Proč mě napadlo fotit zrovna likér? Jednak jsem ho dostala od snachy, když přišli mladí s dětmi na návštěvu, jako pozornost pro hostitelku a druhak jsem si na něm pochutnávala pěkně v klídku, když už všichni odjeli a já teprve mohla užívat krásné svátky. Asi to bude někomu znít divně. Ale já to mám tak nastavené a myslím, že nejsem sama. Pro děti a vnoučata bych se přetrhla, moc se na ně vždycky těším, všechno musí být perfektní a já jsem nervozní, když se mi to perfektní nezdá. Děti mě pak povzbudí, že všechno je moc dobré, umyjeme nádobí a předkládám další pohoštění, kávičku, alko i nealko pitíčko, zase nádobí, pak si mě žádají vnoučátka (6,5,3), abychom si hráli na školu. Nykolka už chodí do 1. třídy, bude mít vlastně už brzy 7 roků a tak musíme paní učitelku všichni poslouchat. :) Společnost už je možná trochu hlučnější a v paneláku mám obavy, abychom příliš nerušili sousedy. Ale co, však ještě není zas tak pozdě. Když se všichni po 19.hodině rozloučí a odjedou do svých domovů, umyji poslední nádobí, uklidím hračky a srovnám stoly a nyní mám ten úžasný klid.......Příjemné osvětlení, sklenička a pohodička. .....děti už volaly, že domů dojeli v pořádku a po tom všem mumraji je to chvilka k nezaplacení.......
Vlastně jsem se do focení zátiší dala kvůli tématu měsíce ve Foto klubu. Nafotit Vánoce. To se zdá docela jednoduché. Vánočních výzdob a dekorací mám doma dost a dost, ale tak si myslím, že se sejde hodně podobných fotek. Jehličí svíčky, světýlka......
I když znáte to. Fotografie je dobrá teprve tehdy, když zachytí něco, co osloví i někoho jiného. Nejde o to, abychom přesně věděli, co fotka představuje pro fotografa, ale aby fotka něco řekla i nám nebo v nás vyvolala vzpomínky, nebo abychom ji vnímali jako něco nám blízkého a nám osobního. To se mi nikdy nepodaří, protože nejsem fotograf, nemám školy, jen se prostě dívám na svět, jak můj manžel pronesl, už jen přes hledáček fotoaparátu.
A tak možná právě některou z těchto fotek pošlu na téma Vánoce, i když zrovna vánočně nevypadají.Cukrovíčko, které jsem letos pekla, jsem si fotila pro článečky s recepty, které napíši později, protože nestíhám.


Také jsem si musela nafotit svůj vánoční dárek. Ta Bettynka v akvárku je u nás už rok. Dostal ji mladší syn, který s námi bydlí, ale měli jsme pro ni velké akvárko a tak jsme se rozhodli, že do akvárka koupíme filtr se vzduchováním a více rybiček. To byl dárek pro syna a já jsem si přála malinké akvárko pro betta bojovnici. Je to přímo set dělaný pro ni. Tahle rybička nepotřebuje vháněný vzduch ani velký prostor, protože je líná plavat. No není to krásné dekorativní osvětlení? Teda dárků jsem dostala více, moc za ně Ježíškovi děkuji.
A aby to milovníkům zvířátek nebylo líto, přidám ještě kočičku na lovu. Je focená ve Štramberku před několika dny a určitě to bude poslední zvířátko tohoto roku. I když člověk nikdy neví......Ale stejně se mi nejvíc líbí fotečka s kočičkou pořízená již mnohem dříve.


No řekněte, to je kočka dáma, že?.... Opatrně našlapuje v tom studeném bílém nadělení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 28. prosince 2012 v 9:03

Betta splendens, bojovnice pestrá...tyhle rybky miluju, jen bych na ně potřebovala speciálně upravené akvárko které jsem viděla. A na další malé už není místo kvůli kočkám, které pořád někde skáčou a shazovaly by z něj krycí sklo. Měla jsem jeden opravdu nádherný a netradičně vybarvený exemplář, bílý s vínovými pruhy na ploutvích. Ještě v Praze se nám skvěle dařilo je množit ale po přestěhování sem mám vůbec problém je udržet nějak delší dobu na živu. Asi je na vině příliš tvrdá voda a tím pádem i její kyselost.

2 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 28. prosince 2012 v 9:12

[1]: Já jsem vůbec neměla o těchto rybkách ani potuchy. Manžel nehtěl rybičky chovat,když si je děti přály a tak akvaristika šla mimo nás. Až loni jsme se dověděli o téhle na prostor a vzduch nenáročné rybičce. Netušila jsem, že jsou i barevné. Tedy, že je červená a fialová, to ano, ale s pruhy? To musela být nádhera. :-)

3 VendyW VendyW | E-mail | Web | 28. prosince 2012 v 11:20

[2]:Manžel byl kdysi nadšený akvarista ale teď ho to ostatně jako všechny jeho kladné koníčky opustilo na úkor toho, že zburanštěl a zajímá ho jen to kde mají levnější lahváče....Na sídlišti jsme měli akvárek požehnaně, tři velké na stojanu v obýváku, pět menších v dalším stojanu v rohu kuchyňského sezení a pak ještě od souseda který se rozvedl celou akvárkovou skříň se čtyřmi velkými. To bylo taky v tom jídelním sezení. Tady teď máme jen dvě velké plus jedno se želvou. Bety se tď dají koupit v nádherných a netradičních barvách, od tmavě zelených přes nádherně tyrkysové po tmavě červené nebo i dvoubarevné. Zřejmě i díky tomu šlechtění jsou choulostivější....já tu odrůdu co jsme měli viděla poprvé....někde jí mám vyfocenou sice telefonem ale šlo by to uveřejnit. Tak se po ní juknu a pošlu ti jí mejlem.

4 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 28. prosince 2012 v 12:36

Téda Vendy, tolik akvárií, to musela být makačka při čištění. I když kdysi, asi v Loskutákovi, jsem viděla obrovské akvárko, které mělo vybudované pod sebou a vzadu celý systém čištění a výměny vody a ohřívání, že se majitel tak nemusel moc starat. Je škoda, že tvůj manžel má nyní tak odlišné zájmy. Dík, budu ráda za fotku. :-)

5 Tessule Tessule | Web | 28. prosince 2012 v 13:20

ahoj, moc se omlouvám ale nenašla jsem reklamy:/ chtěla bych poprosit o hlas pro Tessuli:) děkuju moc! pokud chceš napiš mi na blog a já ráda oplatím!:) a promiň za spam! :)
http://nobody-is-perfect.blog.cz/1212/3-kolo-sonp

6 ajka ajka | Web | 28. prosince 2012 v 16:53

Týý jo.. toho sněhu... tady jen voda :-(
Takové akvárko by se mi taky líbilo... ta vánoční lampička se mi moc líbí a skleněný sněhuláček mě taky zaujal :-)
Ajka

7 ilon ilon | Web | 28. prosince 2012 v 18:25

Krásné fotky, opravdová nádhera pro oko :-) To zátiší je fantastické a ta ta kočička ve sněhu také nemá chybu - ten sníh, ten bych opravdu brala... No škoda.**
Krásné svátky, hezky si je užij :-)  :-)

8 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 30. prosince 2012 v 8:06

[6]: Ajko i u nás už žádný sníh není. Včera trochu mrzlo, tak se ukázala jinovatka, ale jinak nic. Asi až zkončí dětem prázdniny, tak začne chumelit.

9 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 30. prosince 2012 v 8:08

[7]: Děkuji Ilon, před námi je Silvestr a Nový rok, tak si ho také užij, nbez sněhu to sice není ono, ale snad něco napadne. A do nového roku všechno nej. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.