Komentovat lze pouze články roku 2020.

Pustevny

15. prosince 2012 v 21:20 | MarijaKes |  Kraj Zlínský

Pustevny, část pohoří Beskydy, jsou rájem nejen pro zimní sporty, ale i hojnou celoroční turistiku. Dostanete se sem autem z Rožnova pod Radhoštěm nebo ze směru od Frenštátu pod Radhoštěm, ze Slovenska odbočíte za Horní Bečvou u hotelu Zavadilka. Na Pustevnách je velké parkoviště, ale v zimě, když se koná soutěž v ledovém sochaření, musíte auto nechat na parkovišti u Zavadilky a nahoru vás vyveze kyvadlová autobusová doprava nebo v Trojanovicích u hotelu Ráztoka a nahoru vás vyveze sedačková lanovka.

A době konání soutěže v tesání ledových soch se lyžaři a běžkaři většinou Pustevnám vyhýbají, protože je zde nápor pěších turistů opravdu silný. V ostatním období zimy je zde několik sjezdovek pro začátečníky i pokročilé, několik běžeckých tratí. Stravovací možnosti také velké, my nejraději jíme v hotelu Tanečnica, ale dát si v zimě horkou medovinu, čaj nebo svařené víno ve venkovní zahrádce srubového kiosku, krásně zasněžené, je docela romantika. K čajíku vyfasujete i podsedák....Ale musí svítit sluníčko, jinak k nějakému vysedávání venku moc chuti není. :)
A když už to sluníčko svítí, je nádhárná hřebenová procházka kolem Radegastu na Radhošť a zpět. Při odpoledním sluníčku a jasné viditelnosti jsou krásně vidět štíty Tater z vyhlídky nad Pustevnami. Nejlépe také v zimě, kdy jsou šíty bílé.
Fotky jsou z let 2008-10, to jsem ještě neměla blog.

Radegast
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MARIE KONNY MARIE KONNY | 15. prosince 2012 v 22:18

TO JE NÁDHERA, MARUŠKO. MOHU NA TVÝCH FOTOGRAFIÍCH NECHAT OČI. ♥♥♥ :-)

2 VendyW VendyW | E-mail | Web | 16. prosince 2012 v 8:36

V Beskydech jsem byla jednou, a to těsně u česko - slovenských hranic na Bílém kříži. V dubnu, a ještě tam bylo tak metr a půl sněhu. Jelikož nelyžuju, tak jsme tam ještě s bývalým mužem chodili na procházky, chytli jsme týden krásného počasí a bylo to moc fajn....ty fotky jsou krásné a docela by se mi díky nim snad i zima líbila :-)

3 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 16. prosince 2012 v 13:49

[1]: Děkuji moc Maruško. :-)

[2]: Na Bílém kříži je také krásně, ale nebyla jsem tam od studentských let, tenkrát ale v létě. Měla bych to napravit. I hotel Visaláje bych dneska nepoznala. Jo když svítí na horách sluníčko, tak je to opravdu krásné, ale jinak zimu také nemusím. Lyžovala jsem od 5 let, ale už jen někdy na běžky, moje sjezdové vybavení by ale určitě vzbudilo obdiv a veselou náladu ne-li lámání se smíchy. :-D :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.