Komentovat lze pouze články roku 2020.

Štramberk v zimě

26. prosince 2012 v 13:13 | MarijaKes |  Kraj Moravskoslezský

Městečko Štramberk najdeme v předhůří Beskyd v centru Štramaberské vrchoviny v okrese Nový Jičín poblíž města Kopřivnice.


Je nádherná zima, ale prý se má brzy oteplit. Tak necháme všeho a jedeme na výlet. V zimním Štramberku jsem ještě nebyla, většinou tam zavítáme v létě.Sníh ale tál dříve, než jsme čekali a tak jsou fotky spíš šedivé. Ale zajímavé to bylo. Vlakem jsme dojeli do stanice Štramberk s přesedáním ve veřovicích. Prošli jsme městem ke škole a vstoupili do Národního sadu. Vystoupali jsme Národním sadem až na vrcholek podél kamenolomu a ocitli se na vrcholu kopce Kotouč s výhledem do krajiny. Cestou zpět jsme potkávali pomníčky slavných. U zvoničky jsme si nejen zazvonili, ale naskytl se nám krásný výhled na Trůbu. Trochu níže je pak jeskyně Šipka a odtud opět výhled na městečko a na druhé straně na Arboretum.


Prošli jsme městem k hradu. Město Štrambekr má svou obdivuhodnou architekturu. Ve strmých stráních jsou postaveny domy většinou z kamene a dřeva. Ty jsou nejpěknější. Uličky ve městě jsou zvlněné, hned z kopečka a hned zas nahoru. Pěkné je prostorné náměstí s krásnými měšťanskými domy a kostelem.


I skalnaté arboretum stojí za návštěvu. V zimě je ovšem zavřené. Od jara do podzimu se tu pasou hosrské kašmírské kozy, skály jsou rájem horolezců, návštěvníci si zde mohou najít a odnést zkamenělinku. Najdou prý všichni, jen mně ji musela najít dcera.:) Kozičky vypadají chvílemi bojovně, ale jsou na lidi zvyklé a děti si je mohou i pohladit.
Do Štramberka se jistě ještě vrátíme, prolézt arboretum.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.