Štramberk v zimě

26. prosince 2012 v 13:13 | MarijaKes |  Kraj Moravskoslezský

Městečko Štramberk najdeme v předhůří Beskyd v centru Štramaberské vrchoviny v okrese Nový Jičín poblíž města Kopřivnice.


Je nádherná zima, ale prý se má brzy oteplit. Tak necháme všeho a jedeme na výlet. V zimním Štramberku jsem ještě nebyla, většinou tam zavítáme v létě.Sníh ale tál dříve, než jsme čekali a tak jsou fotky spíš šedivé. Ale zajímavé to bylo. Vlakem jsme dojeli do stanice Štramberk s přesedáním ve veřovicích. Prošli jsme městem ke škole a vstoupili do Národního sadu. Vystoupali jsme Národním sadem až na vrcholek podél kamenolomu a ocitli se na vrcholu kopce Kotouč s výhledem do krajiny. Cestou zpět jsme potkávali pomníčky slavných. U zvoničky jsme si nejen zazvonili, ale naskytl se nám krásný výhled na Trůbu. Trochu níže je pak jeskyně Šipka a odtud opět výhled na městečko a na druhé straně na Arboretum.


Prošli jsme městem k hradu. Město Štrambekr má svou obdivuhodnou architekturu. Ve strmých stráních jsou postaveny domy většinou z kamene a dřeva. Ty jsou nejpěknější. Uličky ve městě jsou zvlněné, hned z kopečka a hned zas nahoru. Pěkné je prostorné náměstí s krásnými měšťanskými domy a kostelem.


I skalnaté arboretum stojí za návštěvu. V zimě je ovšem zavřené. Od jara do podzimu se tu pasou hosrské kašmírské kozy, skály jsou rájem horolezců, návštěvníci si zde mohou najít a odnést zkamenělinku. Najdou prý všichni, jen mně ji musela najít dcera.:) Kozičky vypadají chvílemi bojovně, ale jsou na lidi zvyklé a děti si je mohou i pohladit.
Do Štramberka se jistě ještě vrátíme, prolézt arboretum.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.