21. 1. až 27. 1. 2013

22. ledna 2013 v 8:50 | MarijaKes |  Leden 2013
Začínám 4. týden svého projektu. je sice už 22. ledna, ale včera jsem nestihla fotku na blog dát. Proto tak činím dnes jako můj první počin na počítači.

21. den - pondělí 21. ledna 2013

Jak jste si mohli všimnout, včera byla neděle opravdu hnusná. Mlha a smog až na zem. Dneska to není o nic lepší, navíc mží, tvoří se pořádná ledovka. Meteorologové před ní varují. Já naštěstí nemusím vystrčit nos z domu až tedy odpoledne. To jdu pro vnoučka do školky. Nohy se mi rozjíždějí na všechny strany, i tam kde byly chodníky poctivě uklizené to pořádně klouže. Posypání tentokrát nestačí, protože kamínky stěrku se jaksi zapustily do chodníku. Lidi padají jak hrušky a já se takového pádu bojím. Moje kolegyně jednou takto spadla a byla celý rok mimo provoz a dodnes má následky. Vnouček se naštěstí dal přesvědčit a neutíká mi. Hraje si se zmrzlým sněhem. Na zemi je také každou chvíli, ale nevadí mu to. I na sněhu kolem chodníků se udělal škraloup a to ho baví "odstřelovat".ˇFoťák nemám, poslouží mobil.
22. den - úterý 22. ledna 2013

Dnes se nic mimořádného neudálo. Vzduch opět nedýchatelný, ven se mi nechce. odpoledne jen opět jdu pro vnoučka do školky, ale předtím zajdu pro pejska Denyho, vyvenčím ho, cestou se k nám přidává mladší syn a jdeme do školky společně. To je prima, že může i mladší syn, alespoň Denyho pohlídá u školky. Stejně jako vnoučka bych nenechala třeba před obchodem samotného, tak ani pejska. Není úplně můj, patří staršímu synovi. Ze školky jdeme k nám. To vnouček vždy žadoní, prý se mu u nás líbí. Žadonit umí i Deny. Ví že u nás dostane psí piškotek, ví také kde je mám ukryté. Ten pejsek umí tak krásně prosit, že jsem vzala foťák, že to musím zvěčnit. Fotek mám více, ale tahle mě rozesmála. Směju se i nyní. Je focená bez blesku. :-))23. den - středa 23. ledna 2013

Všude kolem řádí chřipky a při nejmenším hrozí nachlazení, a proto je důležité baštit vitamínky.


24.den - 24.ledna 2013

Dmes jsem si silně koledovala o malér. Po desáté hodině dopoledne jsme si všimli, že do nemocnice jezdí hasičské vozy. Asi tam někde hoří nebo mají cvičení. Houkačky nehoukaly. Vzala jsem foťák a šla dění prozkoumat. Vlezla jsem do areálu nemocnice a dvory prošla až do zadní části. Vyfotila jsem vozy, ale neviděla jsem, zda něco hasí či ne,nebyl vidět ani dým. Asi je to cvičení. Že se tam pohybuju si všiml i vyšetřovalel požárů s foťákem a nic mi neřekl.
Ze svého stanoviště jsem tedy moc neviděla, tak jsem si troufla dál, no přiznám se, že jsem vlezla až doprostřed někdejšího parku, kde je nyní zřízen heliport. Cvakla jsem pár fotek ohořelého přístavku a měla jsem odejít. Nevím, proč jsem fotila dál. To už si mě všimli a policie s jedním civilem mě obklíčili. Policajt šel proti mně a civila jsem najednou měla za zádama. Nehádala jsem se. Věděla jsem, že jsem asi vlezla kam jsem neměla, i když jsem neviděla kromě zákazu kouření žádný zákaz vstupu. Neměla jsem ani občanku. Málem mě tedy předvedli na stanici. Nakonec stačilo sepsat identifikační údaje mé osoby, důrazně mě varovat, že fotky nesmím nikde zveřejnit a byla jsem vyzvána k okamžitému opuštění areálu. Chápete, že jsem již neměla důvod tam setrvávat. Civil mě doprovodil skoro k bráně nemocnice a slušně mi vysvětlil, že je to tam vlastně soukromý pozemek a tak tam opravdu nemám co dělat.
Už i na stránkách záchraného sboru je o, naštěstí malém, požáru zmínka i s fotografiemi. Já ty svoje nesmím zveřejnit, ale fotku, co jsem vyfotila z okna bytu se zoomem zveřejnit snad můžu. hasičské auto vjíždí do nemocničního dvora.25.den - pátek 25. ledna 2013

Dnešním dnem bylo zahájeno 2.kolo přímé volby prezidenta republiky. Volební kampaň je už 14 dní provázena emocemi, hádkami, pomluvami nebo "zaručenýmiů pravdami a napětí mezi příznivci obou kandidátů roste. Zítra už budeme mít jasno a doufám, že se nepoperem. Proto je lepší si dát něco na uklidnění a na to je výborná čokoláda. A nejlepší čokoláda je ta na vaření.26. den - sobota 26. ledna 2013

Je skoro večer, již víme, že byl jako prezident zvolen ing. Miloš Zeman. Já jsem s volbou spokojená.
Venku je mrazivo tak kolem -6 °C, ale byla jsem venku a pocitová teplota se mi jeví kolem -12°C.
Docela jsem se těšila domů na horkou medovinku.


27. den - 27. ledna 2013
Háčkuji velikonoční vajíčka a fotím blbosti. :)


Zítra v dalím týdnu nashledanou :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ilon ilon | Web | 22. ledna 2013 v 11:03 | Reagovat

Vnouček je roztomiloučký, krásná fotka :-)

Jinak ta ledovka je opravdu úděsná, někdy to je opravdu o život, ať je chodník posypaný, nebo ne, stejně to klouže. Včera jsem se málem natáhla na schodech, to by asi nebylo moc příjemné... :-!
Těším se na jaro :-)

2 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 22. ledna 2013 v 11:24 | Reagovat

[1]:Dík, že jsi mě vrátila komentářem k článku. Nasekala jsem tam překlepů, když jsem to převáděla do přítomného času. :-) nNa zmrzlé schody mě upozorňoval manžel, tak jsem se dzžela zábradlí. I do školky jsem lezla po plotě a nebyla jsem sama. U nás na schodech už se stal jeden smrťák takhle v zimě. :-(

3 ajka ajka | Web | 22. ledna 2013 v 12:53 | Reagovat

U nás to klouže taky. Naposled jsem sebou sekla loni, že jsem slyšela andělíčky zpívat, šla jsem zrovna od doktora :-D
Tak teď chodím hódně opatrně :-)

4 Babeta Babeta | E-mail | Web | 22. ledna 2013 v 13:22 | Reagovat

Já mám z pádu na zem na ledovce taky obavy. A zrovna jak na potvoru mne v pondělí i dnes čekaly pochůzky po Ostravě. Nakonec to nebylo tak hrozné, chodníky v centru Ostravy byly docela nasolené, po zbytcích ledu jsem chodila opatrně a vyřešila jsem to tak, že na podrážky kozaček jsem si doma nalepila náplasti. Chůze pak byla jistější. Jednou kdysi už jsem taky zažila pížení při plotu a při zdi.

5 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 22. ledna 2013 v 20:22 | Reagovat

[4]: Taky jsem kdysi použila na boty takovou širokou technickou náplast enebo jak bych to nazvala něco jako páska na koberce. :-) Opravdu to docela funguje. :-)

6 duchlana duchlana | 23. ledna 2013 v 16:42 | Reagovat

22: pěkné holka Ty máš výdrž ;-)

7 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 23. ledna 2013 v 18:20 | Reagovat

[6]: Vždyť jsem teprve na začátku. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.