Valmez foto 2010

18. ledna 2013 v 17:32 | MarijaKes |  Účast v soutěžích
Město Valašské Meziříčí vyhlásilo další ročník fotosoutěže

Tohle téma by mohlo být celkem jednoduché, protože kulturních akcí ve městě je dost. Zvažuji, zda dát fotografie právě z těchto akcí třeba z probíhajícího Babího léta, což je mezinárodní přehlídka folklorních skupin, nebo některého koncertu. A při probírání fotek a rozjímání o kultuře ve městě jsem si uvědomila, že spousta letních akcí se koná na náměstí nebo na nádvoří zámku Žerotínů na každoročně stavěném krytém podiu, jehož konstrukce nepřispívá ke kráse města. Při tom v parku Kinských chátrá a chátra kulturní stánek, letní kino. Když si vzpomenu, že právě tady se lidé scházeli nejen večer na filmová představení, ale na všechny koncerty a akce k mnoha příležitostem. Fungoval tu i kiosek a posezení pod vzrostlými stromy.
Už několik let apelují občané na zastupitele, aby letní kino v parku bylo opraveno, obnoveno. Vždyť umělci neměli při vystoupeních na náměstí ani pořádné zázemí a to mohlo v parku být.

Zúčastnila jsem se jedné podpisové akce pořádané při koncertě právě v tom schátralém, rozpadajícím se kině, které už dávno nemělo ani plátno. Na koncertě vystoupili folkové i trampské skupiny z blízka i okolí, skupiny z dob mého mládí, třeba Címent a pod. A z tohoto vystoupení jsem se rozhodla dát fotky do soutěže. Ty mají hodně společného s daným tématem.Vraťme slávu tomuto místu

Šel tudy čas, jednou budem dál

No a jednu takovou podzimní aktuální
mimo téma

Měla jsem jít raději na babí léto

V rámci oslav Dne města byla uspořádána vernisáž fotek ze soutěže, na kterou jsme byli pozváni e-mailem. Jako na každé vernisáži jsou malé proslovy o soutěži a samozřejmostí je i výběr vín a nealkoholických nápojů.
Opět jsme se já ani syn neumístili, ale to nevadí, naše fotky zůstanou v archivu města.

No a když už jsem se zde zmínila o tom nekulturním stánku v parku zámku Kinských, dodám ještě fotku, jak to nakonec dopadlo. Máme nádherný amfiteátr, zatím se zde ještě nepromítají filmy, ale nějaká ta kulturní adkce již tu byla.
A celý park je krásně opravený i se zázemím pro děti. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 17:39 | Reagovat

Valmez je prostě kulturní město, co na to říct :-D !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.