Modrá

22. června 2013 v 19:51 | MarijaKes |  Projekt RAINBOW
Barva pro zadání tohoto měsíce v projektu fotoklubu - Rainbow je modrá. V tomto projektu se nad barvami zamýšlím a najednou vidím snad všechno jinak. Tedy, abych to vysvětlila, místo modré je najednou všude spíše fialová. Modrá jsou snad jen poštovní auta. Až jsem ji našla. Krásně modrá je chrpa. A jakmile jsem měla svou modrou, byla modrá snad všude.
Napadlo mne, jak jsem začínala fotit na barevný kinofilm a po vyvolání negativu nastavila film proti světlu a prohlížela fotky. Jaké budou? To není jako dnes, kdy vidíme fotku hned na displeji a za chvíli ji máme zvětšenou na monitoru. Kdysi to bývalo docela napínavé. Zda není film podexponovaný nebo přeexponovaný. Sice trochu pomáhal expozimetr, ale na výletech jsme čas a clonu víceméně odhadovali. A to je ta lepší varianta. Jednou se mi stalo, že na jednodenním výletě z východu Moravy do Prahy jsem špatně založila film a neměla jsem fotku ani jednu. A tak jsem se snažila o zajímavé kompozice. :( :)


A mne nyní napadlo, kouknout se na dogitální fotku také v negativu. Do projektu jsem tedy tentokrát poslala chrpu a pamlsky.A ještě dodatečně jednu

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | Web | 23. června 2013 v 3:24 | Reagovat

Souhlas, s kinofilmem to bylo napínavé :-D A ještě napínavější bylo strčit fotopapír do vývojky ;-)

2 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 23. června 2013 v 4:20 | Reagovat

Ve vývojce se dalo s tou expozicí také trochu zapracovat. Již při osvitu papíru a pak také dobou ve vývojce. Hlavně, aby něco bylo na filmu. :-D Koukám, že jsi měla také "fotokomoru", míchala sis vývojku a ustalovač z prášku, musela mít vaničky, červenou žárovku a hlavně důkladně uskladněný papír, aby ho světlo nezničilo. Jednu dobu byl papír i nedostatkové zboží a stáli jsme na nej frontu, že? A co lázní a vaniček bylo potřeba na vyvinutí barevné fotografie. To já jsem ani nezkoušela, ale táta tvrdí, že jedna musela procházet lázněmi 45 minut. A pak to uhlídat,když jich dělal více najednou, no horor. :-) Ale nic jiného jsme neznali a mělo to své kouzlo. Já jsem se na tu noc v koupelně těšila. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji vám všem, že jste nelenili, mrkli na můj blog
a dokonce posíláte komentáře.
Budu se snažit návštěvu oplatit.
Přeji hezký den.